xmas logo150

Aktualności

Nagroda NOVATOR 2023

W dniu 16.05.2024 r. w dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie NOVATOR 2023. Jednym z laureatów w dziedzinie Innowacyjna Inwestycja była spółka M.A.S. za projekt pt. „Innowacyjna, wielomodułowa chłodnia o zwiększonej efektywności energetycznej”.

Projekt badawczo-rozwojowy, współfinansowany z Funduszy Europejskich, realizowany przez M.A.S. w okresie 01.01.2021 – 31.12.2023 obejmował realizację badań przemysłowych, prac rozwojowych oraz prac przedwdrożeniowych, w ramach których opracowano innowacyjny, hybrydowy agregat wody lodowej. Opracowany system w ramach jednej instalacji łączy zalety technologii adsorpcyjnej, sprężarkowej, free-coolingu i magazynowania chłodu, zapewniając współpracę z fotowoltaiką i kolektorami słonecznymi. Efektem prac jest demonstracyjny chłodniczy agregat hybrydowy w formie mobilnej. Opracowany system pozwala na redukcję zużycia energii elektrycznej na potrzeby wytwarzania chłodu i umożliwia zagospodarowanie ciepła odpadowego dzięki chłodni adsorpcyjnej. Całość prac była realizowana w siedzibie spółki w Starachowicach.

Dziękujemy za wyróżnienie i zapraszamy do zapoznania się z naszą nową ofertą innowacyjnych hybrydowych agregatów chłodniczych!

nagroda novator 2024
MAS._page-0001
projekt
Skip to content