xmas logo150

Aktualności

Spotkanie informacyjne – finalizacja budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz hali produkcyjnej

W dniu 19.06.2024 r. odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące finalizacji głównej inwestycji spółki M.A.S. – budowy hali produkcyjnej oraz Centrum Badawczo-Rozwojowego. W trakcie spotkania dr inż. Marcin Borcuch, Kierownik ds. Badań i Rozwoju przedstawił informacje nt. zrealizowanych w spółce projektach, z których trzy dotyczą wspomnianej inwestycji.

Zaprezentowano planowane korzyści z wdrożenia innowacyjnych hybrydowych agregatów chłodniczych (projekty: „Zwiększenie konkurencyjności M.A.S. poprzez wdrożenie przyjaznych środowisku hybrydowych urządzeń chłodniczych” – dofinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, 2014 -2021 oraz „Wprowadzenie na rynek innowacyjnych i ekologicznych hybrydowych urządzeń chłodniczych – dofinansowany z Funduszy Europejskich), a także planowane kierunki badań w nowo utworzonym Centrum Badawczo-Rozwojowym (projekt „CBR Innowacyjnych, Przyjaznych Środowisku Urządzeń i Systemów Chłodzenia i Magazynowania Energii M.A.S. (CBRIPŚUSChME)” – dofinansowany z Funduszy Europejskich.

Ponadto przedstawiono zalety rozwiązania opracowanego w ramach projektu badawczo-rozwojowego, dofinansowanego z Funduszy Europejskich przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, hybrydowej chłodni mobilnej wykorzystującej technologie sprężarkową i adsorpcyjną, które zostały zintegrowane z magazynem chłodu i fotowoltaiką.

Więcej o projektach można przeczytać w zakładce Realizowane Projekty.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją ze spotkania na portalu starachowcki.eu

Skip to content